11  4  25.5.  17.00  Chotěboř  Přibyslav 5:2
12  4  17.6.  14.00  Polná  Havl. Brod B  1:6
13  5   1.6.  17.00  Olešnice  Polná 6:1
14  5   1.6.  17.00  Ždírec  Havl. Brod A 5:2
15  5   3.6.  14.00  Havl. Brod B   Chotěboř 0:7
16  6  20.6.  17.00  Chotěboř  Olešnice 7:0
18  6  20.5.  10.30  Přibyslav  Havl. Brod B 1:6
19  7  20.6.  18.00  Havl. Brod A  Přibyslav 2:5
20  7  15.6.  17.00  Ždírec  Havl. Brod B 7:0
21  7  17.6.  10.00  Polná  Chotěboř 0:7

Pravidla 2018

1. Na soupisce může mít každý tým libovolný počet hráčů. Hráči, kteří se aktivně zapojí do výkonnostně vyšší soutěže a to max. krajské jsou označeni písmenem „K“. Aktivním zapojením se rozumí zapsání na soupisce vyšší soutěže aktuálního ročníku. V jednom hracím kole může nastoupit jeden hráč označený písmenem „K“. Soupisku zašlete vedoucímu soutěže do 30. dubna.

2. Hraje se podle pravidel ČNS, na 2 dopady míče, počet zápasů hracího kola je 7, čtyři zápasy dvojic a tři zápasy trojic. Pro odehrání všech zápasů musí nastoupit za tým 5 hráčů, utkání je možno odehrát i se čtyřmi nebo třemi hráči. Jeden hráč může v jednom hracím kole odehrát 4 zápasy, z toho max. 2 dvojice.

3. Pořadí zápasů: 1. 1TD – 1TH, 2. 1DD – 2.DH, 3. 2DD – 1.DH, 4. 2TD – 2TH, 5. 1DD – 1DH, 6. 2DD – 2DH, 7. 3TD – 3TH. Platí tato omezení: ve čtvrtém zápase musí nastat min. jedna změna oproti prvnímu a není možné střídání hráčů mezi první a druhou dvojicí. Hraje se na dva sety (vítězné, 3. set od stavu 5:5). První trojici nasazují hosté, první dvojici domácí, potom se v nasazení střídají. Zápasy řídí dvojice rozhodčích (z každého týmu jeden), první zápas je hlavní rozhodčí z týmu hostí, druhý zápas je hlavní rozhodčí z týmů domácích atd.

4. Do přeboru okresu se přihlásilo 8 týmů a mají v pozici domácích tyto hrací dny:

Pátek 17.00 Chotěboř, Ždírec, Havlíčků Brod A, Olešnice. Neděle 10.00 Polná, 14.00 Přibyslav a Havlíčkův Brod B.

Rozlosování bude na stránkách OPHB. Hrát je možné i jiných termínech, ovšem jen po dohodě obou týmů a tak, aby byly zápasy základní skupiny odehrány do 17.6. Odložit zápas lze také

z důvodu nepříznivého počasí, dohrávky rovněž do 17. června.

Soutěž hraje 7 týmů.

Po ukončení základní části (v termínu 22.-24.6.) se odehraje  předkolo play-off (3. – 6. a 4. – 5). První a druhý tým postupují přímo do semifinále. Semifinále se odehraje 7. - 9.9., finále a utkání o třetí místo se odehrají 14. – 16.9., vždy na hřišti lépe postaveného oddílu po základní části. Nástavbová část se hraje na dva vítězné sety, třetí set v předkole a semifinále od stavu 5:5, finále a utkání o třetí místo od stavu 0:0.

5. Startovné je 500,- za tým a musí být složeno do zahájení přeboru u vedoucího soutěže, lze zaplatit při zápase s Přibyslaví nebo na závěrečné schůzi :-)

6. Hřiště musí být připraveno 30. minut před plánovaným začátkem utkání s tímto vybavením: síť, dva míče, ukazatel skóre, lajnovačka, píšťalka, zápis o utkání a soupiska. Domácí tým odešle vedoucímu soutěže vyplněný zápis o utkání nejpozději v úterý po odehraném utkání.

7. Vedoucím soutěže a pokladníkem je Jirka Šustáček, případné spory a protesty řeší komise OP (Fendrych, Motyčka, Turnhofer). Web spravuje Franta a Jirka.