Pravidla OPHB 2019

1. Na soupisce může mít každý tým libovolný počet hráčů. Hráči, kteří se aktivně zapojí do výkonnostně vyšší soutěže a to krajské jsou označeni písmenem „K“ nebo i vyšší soutěže- to je   povoleno pouze u odchovanců  - jsou označení ,,O“. Aktivním zapojením se rozumí zapsání na soupisce vyšší soutěže aktuálního ročníku. V jednom hracím kole může nastoupit jeden hráč označený písmenem „K“ do max 4. zápasů nebo ,,O“  a ten pouze ve dvou zápasech. Soupisku zaslat vedoucímu soutěže do 30. dubna.

2. Hraje se podle pravidel ČNS, na 2 dopady míče, počet zápasů hracího kola je 7, čtyři zápasy dvojic a tři zápasy trojic. Pro odehrání všech zápasů musí nastoupit za tým 5 hráčů, utkání je možno odehrát i se čtyřmi nebo třemi hráči. Jeden hráč( krom ,,O “ ) může v jednom hracím kole odehrát 4 zápasy, z toho max. 2 dvojice. Omezení počtu 2. zápasu v hracím kole mají hráči  s označením ,,O“

3. Pořadí zápasů: 1. 1TD – 1TH, 2. 1DD – 1.DH, 3. 2DD – 2.DH, 4. 2TD – 2TH, 5. 1DD – 2DH, 6. 2DD – 1DH, 7. 3TD – 3TH. Platí tato omezení: ve čtvrtém zápase musí nastat min. jedna změna oproti prvnímu a není možné střídání hráčů mezi první a druhou dvojicí. Hraje se na dva sety (vítězné, 3. set od stavu 5:5). První trojici nasazují hosté, první dvojici domácí, potom se v nasazení střídají. Zápasy řídí dvojice rozhodčích (z každého týmu jeden), první zápas je hlavní rozhodčí z týmu hostí, druhý zápas je hlavní rozhodčí z týmů domácích atd.

4. Do přeboru okresu se přihlásilo 6 týmů a mají v pozici domácích tyto hrací dny:

Pátek 17.00 Chotěboř, Ždírec, Havlíčků Brod A, Olešnice. Neděle 10.00 Polná,  14.00 G.J Podmoky

Rozlosování bude na stránkách OPHB. Hrát je možné i jiných termínech, ovšem jen po dohodě obou týmů a tak, aby byly zápasy základní skupiny odehrány max. do 9.6. Odložit zápas lze také      z důvodu nepříznivého počasí, dohrávky rovněž do 9. června.  Soutěž hraje 6 týmů.

 NADSTAVBA /: Po ukončení základní části= nejpozději vše dohráno 7.-9.6.2019, odehrát v termínu 14.-16.6. předkolo play-off (3.– 6. týmem a 4. – 5.týmem). První a druhý tým postupují přímo do semifinále. Semifinále a zápas o umístění (na 5.a6.místě) se odehraje 6.- 8.9.2019, finále a utkání o třetí místo se odehrají 13. – 15.9.., vždy na hřišti lépe postaveného oddílu po základní části/Play-Off. Nástavbová část se hraje na dva vítězné sety, třetí set v předkole a semifinále od stavu 5:5, finále a utkání o třetí místo od stavu 0:0.

5. Startovné je 500,- za tým a musí být složeno do zahájení přeboru u vedoucího soutěže, nebo na závěrečné schůzi :-)

6. Hřiště musí být připraveno 30. minut před plánovaným začátkem utkání s tímto vybavením: síť, dva míče, ukazatel skóre,( lajnovala), píšťalka, zápis o utkání a soupiska. Domácí tým odešle vedoucímu soutěže vyplněný zápis o utkání nejpozději v úterý po odehraném utkání.

7. Vedoucím soutěže a pokladníkem je Jirka Šustáček, případné spory a protesty řeší komise OP . Web spravuje Jirka Šustáček.

Nové doplnění pravidel 2019:

8. Účastník soutěže může kontumovat maximálně jeden zápas základní části. Bude-li z jeho příčiny kontumováno více zápasů nebude se moci účastnit play off a místo tohoto týmu bude play off hrát jiný tým. Tým s větším počtem neodehraných zápasů spadne v tabulce na poslední místo a týmy v tabulce za ním se o toto místo posunou výše v tabulce.

9. Play off se může účastnit pouze hráč, který za svůj tým odehrál v základní části-učastnil se zápasového kola s zapsáním na Zápise z utkání, minimálně v 50% . Letos 3 z 5.kol.

10.Za tým může k zápasu nastoupit hráč označený ,,K" (hraje max kraj) nebo hráč, který hraje vyšší soutěže než kraj, ale zároveň musí být odchovancem týmu.Tento hráč bude označen písmenem,,O,,.

11. Vedoucí soutěže a pokladník bude nadále Jirka Šustáček. Komise OP: Josef Pavel, Michal Švadlenka a Tomáš Ilich .

12. Soupisky a veškeré změny soupisek odsouhlasi Komise OP a platné jsou vydáním na webu OPHB..